Co sprzedać, a co sobie zostawić?

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/manweb/domains/mancanweb.com/public_html/reefashion/wp-content/themes/mancanweb/single.php</b> on line <b>15</b><br />

Co sprzedać, a co sobie zostawić?

– Poradnik podejmowania decyzji

 

Sprzedawać czy nie sprzedawać? 

 

Jeśli stojąc przed swoją szafą, zastanawiasz się, które rzeczy warto wystawić, a które jednak sobie zostawić – przychodzimy z pomocą 🙂 

 

Czasami trudno rozstać się z ubraniami, które od dawna zalegają na półkach lub w szufladach i racjonalnie stwierdzić czy ich potrzebujemy czy po prostu nie lubimy żegnać się ze starymi zakupami, nawet tymi, których w ogóle nie nosimy. Poniżej lista wskazówek jak podjąć dobrą decyzję – jeśli utożsamiasz się z jednym lub kilkoma stwierdzeniami z tej listy, czas przekazać daną rzecz komuś, kto lepiej ją wykorzysta! 

 

 

1. Nie możesz sobie przypomnieć kiedy ostatni raz miałaś/eś daną rzecz na sobie

Albo pamiętasz, ale było to mniej więcej z 3 lata temu, a w międzyczasie nie nadarzyła się żadna okazja, aby tę rzecz ubrać. Pozwolimy sobie zanucić hit z filmu “Frozen”: Let it go, let it goo! To ubranie zasługuje na zdecydowanie częstsze wyciąganie z dna szafy.

2. Łapiesz dołek, kiedy patrzysz na tę rzecz.

Bo jest już za mała i ciągle przypomina Ci o nowych kilogramach – albo przeciwnie, jest za duża i kiedy ją przymierzasz, czujesz się jak w worku, bo nie podkreśla atutów Twojej sylwetki. A może jest to prezent od wrednej koleżanki, z którą nie masz już kontaktu albo ubranie, które przypomina Ci o czasach złamanego serca? Warto powiedzieć: żegnaj i poczuć się lepiej.

 

 

 

3. Nie możesz jej przymierzyć

Nie możesz nawet sprawdzić jak na Tobie leży, bo po prostu nie da się jej założyć – jest za ciasna, za krótka, za bardzo krępuje ruchy, skurczyła się w praniu. Pewnie – być może kiedyś to się zmieni, ale jeśli nie masz takiej pewności –  czy naprawdę warto przez ten czas martwić się tym, że posiadasz rzeczy, które są Ci właściwie bezużyteczne?

 

 

 

4. Już siebie w tej rzeczy nie widzisz.

Być może kupiłaś/eś coś pod wpływem impulsu – mamy nawet dobry przykład, by Cię pocieszyć: wiele kobiet po obejrzeniu 3 sezonu Sexu w wielkim mieście, postanawia kupić sobie wielką, tiulową spódnicę w stylu Carrie. Po krótkiej ekscytacji niejedna z nas orientuje się, że to mało praktyczny trend, a spódniczka tylko zajmuje w szafie mnóstwo miejsca. Nie martwmy się, ktoś na pewno kocha tiul bardziej od nas i ją kupi! 

Powiedzmy sobie szczerze – każda rzecz zasługuje na to, by być noszoną i kochaną. Jeśli my jej tego nie zapewniamy – podajmy ją dalej! U kogoś sprawdzi się lepiej, a my zrobimy w szafie miejsce na ubrania, które będziemy naprawdę uwielbiać. Jeśli czegoś nie nosimy – śmiało to sprzedajmy, bo na 100% ktoś stwierdzi, że to rzecz, której szuka i mocno się ucieszy. 

Explore More

Join our community and buy or sell
pre-loved items. Download now – it’s free!

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn More